تاریخچه احداث برج دریای نور

عباس‌آباد یکی از محله‌های شهر تهران است که بخش عمده آن در منطقه ۷ شهرداری تهران و بخش کوچکی از آن در منطقه ۶ شهر تهران واقع شده‌است. این محله در واقع قسمتی از اراضی بزرگ عباس‌آباد محسوب می‌شود.نام خیابان اصلی این محله نیز خیابان عباس‌آباد می‌باشد که پس از هفتم تیر ۱۳۶۰ به نام خیابان شهید بهشتی تغییر یافت.

این خیابان در غربی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین نقطه خود، از خیابان ولیعصر شروع و در انتهای مسیر خود به خیابان شریعتی ختم می‌شود. 

عباس آباد ( دهه 50 خورشیدی)
عباس آباد ( دهه 80 خورشیدی)

ساختمان دریای نور در تقاطع خیابان شهید بهشتی (عباس آباد) و خیابان شهید سرافراز (دریای نور) قرار دارد. نمای این پروژه که الهام گرفته از پیانو می باشد،در سال 1375 توسط شخصی به‌نام مهندس فرزاد دلیری طراحی و به‌وسیله گروه ساختمانی دریای نور در 18طبقه به‌علاوه 3طبقه پارکینگ احداث شد.

برج دریای نور که اوج هنرنمائی مهندس دلیری می باشد، بعد از ساختمان های بزرگ و زیبائی همچون چناران پارک، بام نیاوران، بام جمشیدیه و گلفام جردن پا به عرصه ظهور نهاد.

این بنا با گذشت بیش از دو دهه از تولد خود، همچنان یکی از چشم‌نواز‌ترین نماهای تهران است که با حفظ سبک مدرنیته و خاص، از بزرگراه مدرس و محله های اطراف، زیبایی ویژه‌ای را نمایان می کند.

عباس آباد (دهه 90 خورشیدی)